kontakt strona glowna
Kafelek POWIETRZE W KRAKOWIE
Kafelek ZDROWIE
Kafelek DOTACJE
DO WYMIANY PIECA
Kafelek DOPŁATY
DO OGRZEWANIA
Kafelek TERMOMODERNIZACJA
Kafelek NIE ZWLEKAJ,
WYMIEŃ PIEC
Kafelek DO POBRANIA
Kafelek NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE PYTANIA

Termomodernizacja

                           Ociepl swój dom - nie marnuj energii,

                           nie trać pieniędzy.

 

Masz słabo ocieplone ściany? Okna i drzwi twojego domu są nieszczelne? Tracisz ciepło i pieniądze.Dzięki właściwemu ociepleniu możesz zmniejszyć zużycie energii cieplnej nawet o połowę. Oznacza to, że zyskujesz podwójnie: dobrze docieplony dom to również ulga dla portfela.  Właściwie wykonana termomodernizacja to inwestycja na lata. Przed rozpoczęciem prac ociepleniowych warto skorzystać z profesjonalnej pomocy audytora energetycznego, który doradzi, jakie rozwiązanie przyniosą największy efekt i będą najbardziej opłacalne.
Ocieplając dom możesz zmniejszyć ilość zużywanej w nim energii cieplnej nawet o 50%. To znaczy, że rachunki za ogrzewanie też mogą być o połowę niższe. Oto przykład:  typowa „kostka” z lat siedemdziesiątych została poddana gruntownej termomodernizacji. Właściciel ocieplił dach, ściany zewnętrzne, nadziemne ściany piwnic , podziemne ściany piwnic oraz płytę balkonową nad garażem.  Zadbał o eliminację mostków cieplnych, a instalację grzewczą dostosował do zapotrzebowania cieplnego, które dzięki inwestycji znacznie się zmniejszyło. Wyniki przerosły oczekiwania – po termomodernizacji do ogrzania domu potrzeba o połowę mniej ciepła. Więcej tutaj.
 Przez okna może uciekać nawet 20% ciepła. Dlatego myśląc o oszczędności energii cieplnej, warto zainwestować w wymianę okien. Wybierając stolarkę okienną trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który informuje jak dużo energii cieplnej ucieka przez okno. Im mniejsza wartość współczynnika, tym mniejsze straty. Uwaga – sprawdzamy współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, a nie tylko dla szyb (nawet jeśli dla szyb jest on niski, to dla całego okna może okazać się wysoki). Warto zainwestować w okna trzyszybowe, ponieważ najlepiej zatrzymują  one ciepło. Bardzo istotny jest też prawidłowy montaż okien – miejsce, gdzie okno styka się ze ścianą, jest szczególnie narażone na ucieczkę ciepła, i dlatego należy je odpowiednio uszczelnić.
 Przez ściany może uciekać około 30% ciepła. Warto więc zadbać o ich odpowiednie ocieplenie. Jeśli decydujemy się na ocieplanie domu, lepiej położyć grubszą warstwę izolacji. Dobierając zbyt słabe ocieplenie (np. 5 cm styropianu na ścianach) marnujemy szansę na zaoszczędzenie dużej ilości energii i pieniędzy na wiele lat. Przed rozpoczęciem prac warto zamówić audyt energetyczny, dzięki czemu dowiemy się, jaką grubość ocieplenia zastosować, aby uzyskać jak najlepszy stosunek kosztów prac termorenowacyjnych do uzyskanych efektów.  Koszt takiego audytu wynosi około 1000 zł. Warto stosować kompletny system ociepleń, pochodzący od jednego producenta (zaprawa klejąca, materiał termoizolacyjny, łączniki, warstwa zbrojona, masa tynkarska, materiały do wykańczania miejsc szczególnych elewacji - w sumie może to być nawet 30 elementów) – ponieważ tylko wtedy przysługuje na nie gwarancja. Więcej o zaletach kompletnych systemów ociepleń tutaj.

 

Krakowski Alarm Smogowy Projekt dofinansowany ze środków WFOSiGW w Krakowie
Copyright 2014 Krakowski Alarm Smogowy Facebook Projekt zrealizowany przez: Agencja Reklamowa Poprostu